corner
corner
corner
corner
topad
spacer
prijsvraag
 
ITHTR_2.jpg
corner
corner
corner
corner
spacer
tip van de week
Cadavre Exquis (English spoken with Dutch supertitles)
ballon
kassys.jpg
corner
corner
 
corner
corner
spacer spacer
corner
_recensies/The-Little-Mermaid2.jpg
score
Onder de zee krijg je een kleine tinteling mee
Tim Rouschop
The lIttle mermaid Joop van den Ende Theaterproducties / 20 jun. 2012
Gezien in: Nieuwe Luxor Theater


Het is een grote uitdaging. Een tekenfilm zo bekend als de kleine zeemeermin naar de planken van het theater brengen. Gelukkig is Joop van den Ende de uitdaging aangegaan. Het resultaat is The Little Mermaid.
Zodra het publiek de zaal inloopt zien we een bekend fenomeen. Een voordoek dat speciaal gemaakt is voor deze voorstelling. In dit geval wordt het doek gebruikt om het publiek alvast het gevoel van de zee te geven. Het is blauw en licht golvend. De musical is nog maar net begonnen of het wordt duidelijk dat we een bijzonder stuk te zien krijgen. Het begint volledig onder water. Doordat enkele acteurs door de lucht zweven lijkt het net alsof ze zwemmen. Dit karakteriseert de vormgeving van de voorstelling. Met weinig decor toch een geloofwaardige omgeving maken.

Het verhaal van The Little Mermaid loopt in grote lijnen gelijk aan de tekenfilm. Dit maakt de voorstelling ook voor de jeugdige bezoekers geschikt. Alleen op muzikaal gebied is er duidelijk afgeweken van de tekenfilm. Hierdoor krijgt de voorstelling een eigen dynamiek.

De sfeermakers van de musical zijn Alfred van den Heuvel , Juan Wells en Ger Otte. Alfred maakt het zware acteerwerk van Tommie Christiaan wat luchtiger, Juan schudt met een uitstekende rol als Sebastiaan de zaal wakker en Ger Otte neemt als Chef Louis deze taak in de tweede helft over.

The Little Mermaid is een voorstelling die veel tijd nodig heeft om op gang te komen. Pas als Juan Wells zijn nummer onder de zee ten tonele brengt neemt de voorstelling een vlucht. Deze vlucht wordt in de tweede helft doorgezet met het decor van de wereld boven water. Ook hoofdrolspeelster Tessa van Tol speelt in de tweede helft minder gespannen en stijgt daarmee boven zichzelf uit. Helaas kan Tommie Christiaan niet volgen.
De voorstelling wordt gedragen door de slimme vormgeving en de sterke bijrollen. De musical in zijn geheel heeft echter te veel tijd nodig om los te komen. Hierdoor slaagt zij er niet in om de flair van de tekenfilm over te brengen op de mensen in de zaal.

door: Tim Rouschop


Meer info over 'Joop van den Ende Theaterproducties'
Recensies door 'Tim Rouschop'
19-08-2012 Comedytrain op Lowlands, Soundos el Ahmadi, Hans Sibbel, Howard Komproe en Martijn Koning - 'Comedy Train – Soundos el Ahmadi, Hans Sibbel, Howard Komproe en Martijn Koning, Lowlands ' score

18-08-2012 Oumi, Maria Goos en Nasrdin Dchar - 'Het verhaal van een zoon die acteur werd.' score

18-08-2012 The line up, Joost van Hyfte, Han Solo, Michael van Peel, Veerle Malschaert en Jeroen Leenders - 'Lowlands’ Cabaret in de Juliet deel 2, uitkomend voor België: The Line-Up' score

20-06-2012 The lIttle mermaid, Joop van den Ende Theaterproducties - 'Onder de zee krijg je een kleine tinteling mee' score

15-12-2011 Wicked, Joop van den Ende Theaterproducties - 'Twee vriendinnen die weten dat ze vijanden moeten zijn' score

11-10-2011 Miss Saigon, Joop van den Ende Theaterproducties - 'Klassiek, maar verre van duf en stoffig' score

21-09-2011 De Club, Stichting Nieuwe Helden - 'Bijzonder, als je er voor open staat' score

21-08-2011 Man en Fiets, Wilfred de Jong & Ocobar - 'De kale tourjournalist vertelt' score

21-08-2011 Hard Boiled, Abattoir Fermé - 'Een inktzwart CULTuurtje' score

20-08-2011 Lebbis en Jansen, Lebbis en Jansen - 'Hoe twee helden één legende maken' score

09-07-2011 Spiksplinter, Hans Teeuwen - 'Simpel eenvoudig vermaak' score

04-05-2011 Zorro, Joop van den Ende Theaterproducties - 'Een swingende baaldag' score

16-04-2011 Elf Fantasy Fair, - 'Goddelijke wezens in Nederland' score

16-04-2011 Sorry, ik ben Jeroen Leenders, Jeroen Leenders - 'Alvast excuses voor het ongemak' score

12-03-2011 Driestuiversopera, Nationale Toneel - 'Driestuiversopera' score

27-11-2010 In wankel evenwicht, met o.a. Porgy Franssen, Nettie Blanken, Anneke Blok - 'Balanceren op een hoogspanningsleiding' score

05-11-2010 Boulevard, Djemm! - 'Boulevard' score

© Ikhouvantheater 2013 webdesign by: Johny Van de Vyver & Monsieur Moiré